De NZa verbetert per 1 januari 2018 de regels voor het registreren en declareren van e-consulten in de medisch-specialistische zorg.

Ook zijn er enkele wijzigingen in de regels voor palliatieve zorg.

Betaaltitel voor e-consult

Zorgaanbieders in de medisch-specialistische zorg kunnen per 2018 ook schriftelijke of belconsulten declareren. Tot nu toe konden zij alleen polikliniekbezoeken declareren. De NZa wil hiermee e-healthtoepassingen stimuleren en voorkomen dat patiënten onnodig op de polikliniek moeten komen, ook als een bel- of e-consult al voldoende kan zijn. Voorwaarde is wel dat de patiënt aan het begin van het zorgtraject een gewoon consult op de polikliniek heeft gehad bij de behandelaar.

Daarnaast zijn er wijzigingen in de regels voor de palliatieve zorg. De regels sluiten nu meer aan bij de SONCOS-kwaliteitsnorm. Meer informatie leest u in het rapport: Palliatieve zorg op maat.

Meer informatie

Meer informatie over deze en andere wijzigingen in de regels voor medisch-specialistische zorg 2018 leest u in deze brief. De NZa organiseert op 30 oktober 2017 ook een informatiebijeenkomst om de nieuwe regels toe te lichten. Voor meer informatie en aanmelden kijk op deze pagina.

Bron: NZa

 

Aanvullende info ...

Raadpleeg de bron en/of aanbieder voor meer informatie over dit bericht. Nieuws kan veranderen, fouten of onjuistheden omvatten. Lees ook onze disclaimer en rapporteer a.u.b. berichten, reacties en/of beeld die ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op de onderstaande tags voor relevante berichten, indien aanwezig ...

Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Datum: 2023-03-26


Volg het nieuws ook via...

 

facebook Facebook

twitter Twitter

rss RSS

mail E-mail nieuwsbrief

 ZorgKrant.nl binnen Twitter.com