De onderhandelingen liggen sinds eind juni stil

De NFU heeft de vakbonden uitgenodigd het overleg over een nieuwe cao spoedig te hervatten. De onderhandelingen liggen sinds eind juni stil. 'Wij stellen voor om zo snel mogelijk na de vakantieperiode met elkaar te verkennen hoe wij weer in gesprek kunnen komen over verbetering van de cao', stelt de NFU in een brief aan de vakbonden.

Het was een warme zomer. Zeker voor al die medewerkers die naast hun zorg voor de patiënten in actie kwamen om aandacht te vragen voor de hoge werkdruk, het personeelstekort en een passende beloning. De umc’s zien dat de werkdruk op diverse plekken hoog is en dat de medewerkers een passende beloning verdienen - uiteraard binnen de financiële ruimte die beschikbaar is.

Inmiddels is de NFU de vakbonden op veel punten tegemoet gekomen. Het salarisaanbod is op 28 mei verhoogd tot een blijvende loonstijging van 6,3% over de komende drie jaar. Er liggen voorstellen om de werkdruk aan te pakken, het recht op mantelzorgverlof fors uit te breiden en de vrijwillige nachtdiensten van oudere collega’s te belonen met extra herstelverlof.

Voor alle medewerkers willen de umc’s aantrekkelijke werkgevers zijn en blijven. Daarom nodigt de NFU de bonden uit om in overleg zo snel als mogelijk tot een goede en voor alle partijen aanvaardbare cao te komen. Het overleg kan vanaf eind augustus plaatsvinden.

Lees de uitnodiging van de NFU aan de vakcentrales.

 

Aanvullende info ...

Raadpleeg de bron en/of aanbieder voor meer informatie over dit bericht. Nieuws kan veranderen, fouten of onjuistheden omvatten. Lees ook onze disclaimer en rapporteer a.u.b. berichten, reacties en/of beeld die ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op de onderstaande tags voor relevante berichten, indien aanwezig ...

Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Bron bij dit artikel: : VUmc
Wat is de URL bij deze bron?: https://www.vumc.nl/afdelingen/over-vumc/nieuws/nfu-nodigt-bonden-uit-voor-overleg/
Originele titel: NFU nodigt bonden uit voor overleg
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers
Datum: 2018-08-20


Volg het nieuws ook via...

 

facebook Facebook

twitter Twitter

rss RSS

mail E-mail nieuwsbrief

 ZorgKrant.nl binnen Twitter.com